KURSY JĘZYKOWE:
- kurs standardowy
- kurs przygotowujący do egzaminu TELC
- kurs wyrównujący braki kompetencji
- kurs maturalny

Zapoznaj się z ofertą

Piątkowy wieczór 3 listopada 2017r. wszystkim obecnym w Sulęciński Ośrodku Kultury upłynął w bardzo miłej atmosferze wśród poetyckich obrazów wyłaniających się z wierszy Bolesława Leśmiana. Odbył się wówczas Leśmianowski Konkurs Recytatorski, którym uczczono 140-tą rocznicę urodzin i 80-tą rocznicę śmierci poety.
I LO im. A. Mickiewicza w Sulęcinie reprezentowało czworo uczniów, którzy swymi interpretacjami zauroczyli zebraną widownię i jury. Uwieńczeniem wieczoru był koncert zespołu Trupięgi, który w przepięknych aranżacjach „wyśpiewał” i „wygrał” najpiękniejsze wiersze Leśmiana, a poprzedziło to ogłoszenie wyników konkursu recytatorskiego. Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie: Aleksandra Maziarska (klasa II b) zdobyła II miejsce, a wyróżnienia Aleksandra Juszczyk (klasa III b)  i Grzegorz Dziekan (klasa III a). Wielkie gratulacje należą się również Maciejowi Kowalskiemu (klasa II b), który swoją recytację także może uznać za bardzo udaną. Szczególnym wyróżnieniem dla nagrodzonych był występ przed szeroką publicznością przybyłą na koncert zespołu „Trupięgi”, a gromkie brawa, które otrzymali nasi uczniowie, świadczą o tym, że wspaniale malują słowem, a uznanie jury i widowni były w pełni zasłużone.

Iwona Grzegorek
nauczyciel j. polskiego, opiekun uczniów

19003