I Liceum Ogólnokształcące

im. Adama Mickiewicza, ul. Emilii Plater 1, 69-200 Sulęcin
Tradycja i nowoczesność 

I Liceum Ogólnokształcące

im. Adama Mickiewicza, ul. Emilii Plater 1, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna hala sportowa 

I Liceum Ogólnokształcące

im. Adama Mickiewicza, ul. Emilii Plater 1, 69-200 Sulęcin
Siłownia na miarę XXI wieku 

I Liceum Ogólnokształcące

im. Adama Mickiewicza, ul. Emilii Plater 1, 69-200 Sulęcin
Siłownia na miarę XXI wieku 

O Szkole

W dniu 22 lutego 2017r w I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Sulęcinie odbyło się XXXIII Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno – Astronautyczne organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie przy naszej współpracy. Konkurs i seminarium ma na celu popularyzację astronomii i astronautyki oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania tymi dziedzinami wiedzy poprzez prezentowanie przez uczniów referatu na dowolnie wybrany przez siebie temat dotyczący astronomii lub astronautyki. Najwyżej cenione są prace obserwacyjne i badawcze.

W bieżącym roku w konkursie brali udział przedstawiciele II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.

Prezentacje uczestników oceniała komisja w składzie: mgr Zbigniew Łuczka - doradca metodyczny WOM w Gorzów Wlkp., mgr Rafał Piasecki - nauczyciel ZSS w Gorzowie Wlkp. i mgr Łukasz Januszke - nauczyciel II LO w Gorzowie Wlkp.

Jury przyznało I miejsce pracy Celiny Ciecierskiej z klasy IIA„Pomiar promieniowania radiowego przy pomocy prostego radioteleskopu”, drugie  Klaudii Koczara z klasy IIB„Badania zależności między jasnością nieba, a widocznością gwiazd”.
Celina dokonała m.in. pomiaru temperatury jasnościowej Słońca i wyznaczyła jego krzywą przejścia przy użyciu własnoręcznie zbudowanego radioteleskopu na bazie anteny satelitarnej. Klaudia kontynuowała swoje ubiegłoroczne badania zanieczyszczenia światłem nocnego nieba. Naszą szkołę dzielnie reprezentowała również Sandra Lencewicz z klasy IA, która przedstawiała skonstruowany przez siebie zegar słoneczny. Uczennice wykonywały pomiary oraz pisały prace pod kierunkiem swojego nauczyciela fizyki.

Celina i Klaudia będą reprezentowały naszą szkołę w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium w Grudziądzu w dniach 23-25 marca 2017r.

Organizatorzy dziękują serdecznie Sponsorom Konkursu: Firmie Delta Optical, oraz Urania Postępy Astronomii. Naszym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w Grudziądzu.

mgr inż. Jerzy Baranowski
opiekun kółka astronomicznego

Odwiedza nas 354 gości oraz 0 użytkowników.

495968
Dzisiaj
Wczoraj
W tym miesiącu
Razem
746
1028
18976
495968

 Reforma edukacji

Nieodpłatna
pomoc prawna

<< więcej informacji >>

<< godziny przyjęć >>

 

 

 

Bezpłatne badanie
stanu technicznego
pojazdu

PRÓBNA MATURA
Z OPERONEM

KONCERT CHARYTATYWNY