Uczniowie I liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie brali  udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klasy I a, II a, III b. Nad konkursem czuwał Komisarz Wyborczy Państwowej Komisji Wyborczej p. Dariusz Hendler- Sędzia Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp.

Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Zakres przedmiotowy Konkursu obejmuje zagadnienia z zakresu prawa wyborczego, określone w ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy.
Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Pierwszy etap konkursu odbył się   w środę, 1 marca. Aby przejść do etapu wojewódzkiego należy poprawnie odpowiedzieć na 90% zadań. Stąd konkurs uważa się za bardzo trudny. Wzięło w nim udział 4696 uczniów z 567 szkół z całego kraju.

Wioletta Bartniak
szkolny organizator konkursu