• Sukcesy naszych humanistów!

• 16.01.2020
        • Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili swoje obycie z naukami humanistycznymi i społecznymi.

Patrycja Dolińska, uczennica klasy III a, została  laureatką Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Prawie. Mikołaj Konopko z tej samej klasy został wyróżniony w konkursie. Obydwoje przygotowali prace pisemne - Patrycja zajęła się zagadnieniem związanym z mediacją oraz sposobami polubownego rozwiązywania sporów. Praca pisemna miała charakter naukowy i opierała się na wynikach badań ankietowych. Natomiast Mikołaj na podstawie własnych doświadczeń zajął się zagadnieniem możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa.Patronat nad Konkursem objęła Lubuska Kurator Oświaty, Pani Ewa Rawa. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej CIVIS SUM, al. Niepodległości 7a/2, 65-048 Zielona Góra.

Uczniowie klasy III a realizują w szkole program autorski z edukacji prawnej w ramach którego, w listopadzie 2019 r. brali również udział w innych przedsięwzięciach m.in. w projekcie „Teraz Ty Bądź Sędzią”. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w symulacji rozprawy sądowej. Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Obywatelskiej CIVIS SUM.

Tymczasem 11.01.2020 r. Maksymilian Obrzud, uczeń klasy III B I  LO, uczestniczył w etapie okręgowym XLVI Olimpiady Historycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uczestnicy, po wcześniejszym przejściu etapu szkolnego, a następnie przygotowaniu i zatwierdzeniu przez komisję olimpiady pracy pisemnej o charakterze naukowym, mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas kolejnego etapu olimpiady. W etapie okręgowym, w ciągu trzech godzin zegarowych, uczniowie zmagali się z pracą pisemną na jeden z sześciu  tematów.

Do 20 stycznia 2020 roku Polskie Towarzystwo Historyczne ogłosi listę uczniów zakwalifikowanych do eliminacji ustnych etapu okręgowego. Jeśli praca pisemna naszego  ucznia zdobędzie wymaganą ilość punktów, przed nimi kolejny etap historycznych zmagań – egzamin ustny.

Wioletta Bartniak

• Pożegnanie Pani Profesor Korozy

• 03.01.2020
        • Z żalem dowiedzieliśmy się wczoraj, że 31 grudnia 2019 odeszła po długiej walce z chorobą p. Krystyna Koroza, wspaniały pedagog, wieloletni pracownik liceum i przyjaciółka młodzieży.

Pożegnanie Pani Profesor odbędzie się w sobotę, 4 stycznia. O godz. 15.00 zostanie odprawiona msza żałobna w kościele św. Mikołaja w Sulęcinie, po której nastąpi pochówek na cmentarzu komunalnym w Sulęcinie.