• Regulamin rekrutacji 24/25

• REGULAMIN REKRUTACJI DO I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. ADAMA MICKIEWICZA W SULĘCINIE NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Podstawa prawna:

1. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty. (Dz. U. 1991 nr 95 poz. 425).
          2. Rozporządzenie MEN z dnia 14 marca 2017r. (Dz. U. z 2017 poz. 586)
          3. Rozporządzenie MEN z dnia 16 marca 2017r. (Dz. U. z 2017 poz. 610)
          4. Zarządzenie nr 11/2024 Lubuskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 stycznia 2024 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego na rok szkolny 2024/2025.

1. Zasady  ogólne.

Podczas rekrutacji możliwa do uzyskania liczba punktów wynosić będzie 200, przy czym brane będą pod uwagę punkty:

1. za wyniki egzaminu ósmoklasisty, przy czym wynik przedstawiony w procentach z języka polskiego i matematyki mnoży się przez 0,35, zaś z języka obcego nowożytnego mnoży się przez 0,3
            1. za oceny z  zajęć  edukacyjnych:  języka  polskiego,  matematyki,  języka  obcego  oraz jednego przedmiotu z grupy przedmiotów biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia wskazanego przez  kandydata  w  podaniu,  wymienionych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w przeliczeniu:

celujący

18 pkt.

bardzo dobry

17 pkt.

dobry

14 pkt.

dostateczny

8 pkt.

dopuszczający

2 pkt.

1. za osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej:
          1. świadectwo z wyróżnieniem – 7 pkt.
          2. uzyskanie          w        zawodach          wiedzy,           będących          konkursem           o        zasięgu

ponadwojewódzkim, organizowanym przez kuratora oświaty:

• tytuł finalisty konkursu przedmiotowego – 10 pkt.,
            • tytuł laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – 7 pkt.,
            • tytuł finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – 5 pkt.
          1. uzyskanie w zawodach wiedzy, będących konkursem o zasięgu wojewódzkim, organizowanym przez kuratora oświaty:
            • dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego – 10 pkt.,
            • dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – 7 pkt.,
            • dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – 5 pkt.,
            • tytuł finalisty konkursu przedmiotowego – 7 pkt.,
            • tytuł laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – 5 pkt.,
          2. tytuł finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – 3 pkt.
          3. uzyskanie w zawodach wiedzy, innych niż w/w, artystycznych lub sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na ternie szkoły, na szczeblu:
            • międzynarodowym – 4 pkt.,
            • krajowym – 3 pkt.,
            • wojewódzkim – 2 pkt.,
            • powiatowym – 1 pkt.
          4. aktywność społeczną, w tym wolontariat – 3 pkt.
            1. W przypadku, gdy kandydat ma więcej niż jedno osiągnięcie z takich samych zawodów wiedzy, artystycznych lub sportowych, na tym samym szczeblu oraz z tego samego zakresu, wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, przyznaje się jednorazowo punkty za najwyższe osiągnięcie tego ucznia, maksymalnie 18 pkt.
            1. W przypadku osób zwolnionych z obowiązku przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty w szczególnych przypadkach zdrowotnych (czyli sytuacjach, o których orzeka lekarz) oraz szczególnych przypadkach losowych (czyli nagłych zdarzeniach lub wypadkach powodujących niemożność uczestniczenia w egzaminie) uniemożliwiających przystąpienie do egzaminu w terminie podstawowym i dodatkowym, przelicza się na punkty oceny z:
          5. języka polskiego, matematyki,:
            • celujący – 35 pkt.,
            • bardzo dobry – 30 pkt.,
            • dobry – 25 pkt.
            • dostateczny – 15 pkt.,
            • dopuszczający – 10 pkt.
          6. języka obcego nowożytnego:
            • celujący – 30 pkt.,
            • bardzo dobry – 25 pkt.,
            • dobry – 20 pkt.
            • dostateczny – 10 pkt.,
            • dopuszczający – 5 pkt.

1. W roku szkolnym 2024/2025 planuje się utworzenie w I Licem Ogólnokształcącym im. Adam Mickiewicza jednej klasy z następującymi propozycjami przedmiotów nauczanych na poziomie rozszerzonym:
          1. język polski (wiodący) z biologią (uzupełniający)
          2. wiedza o społeczeństwie (wiodący) z historią (uzupełniający)
          3. język polski (wiodący) z historią (uzupełniający)
          1. matematyka (wiodący) z fizyką (uzupełniający)
          2. matematyka (wiodący) z geografią (uzupełniający)
          3. chemia (wiodący) z biologią (uzupełniający)

Języki obce nauczane na poziomie rozszerzonym: język angielski i niemiecki (do wyboru)

Liczba miejsc planowanych w klasie I: 30

UWAGA:  do utworzenia  grupy rozszerzeniowej konieczna jest grupa licząca co najmniej 8 osób.

1. Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowanie uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025.

POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE

Lp.

Rodzaj czynności

1.