• 3.10. klasa 1C miała okazję wziąć udział w rajdzie pieszym i grze terenowej na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego zorganizowanych przez Stowarzyszenie Inicjatywa Lubuska ze środków Narodowego Instytutu Wolności. Pierwszym etapem była wędrówka szlakiem pieszym św. Jakuba z Sieniawy do Łagowa wśród malowniczej scenerii parku krajobrazowego. Następnie, po dotarciu na miejsce i spotkaniu z przewodnikiem, nasi uczniowie rozwiązywali zagadki zwią
        • Konkurs na Lemowski Mem rozstrzygnięty!

Do 17 marca można było nadsyłać prace w konkursie na mem związany z osobą i twórczością Stanisława Lema. Zwycięzcą konkursu zostaje Ewa Kuczma, klasa 3a. Drugą nagrodę otrzymuje Adrianna Dyniak, klasa 2b.
          • Od kilku lat uczniowie I LO uczestniczą w Dniu Matematyki – największym i najważniejszym wydarzeniu tego typu w Polsce. Do tej pory turniej pomiędzy klasami odbywał się w szkolnej auli. W tym roku pandemia zmusiła nas do przeprowadzenia konkursu w innej formule, za pośrednictwem platformy G Suite.
                • Kolejne zajęcia w Klubie Młodego Wynalazcy

17 lutego 2020r. uczniowie klas pierwszych I LO po raz kolejny wyruszyli zdobywać wiedzę w warsztatach Klubu Młodego Wynalazcy w Bogdańcu.Tym razem podzieliliśmy się na trzy zespoły.Chemicy eksperymentowali w laboratorium biologiczno – chemicznym, natomiast pasjonaci informatyki konstruowali i programowali roboty oraz poznawali tajniki druku 3D. Najwięcej emocji tym razem wzbudziły drukarki 3D. Podczas
                  • 16 grudnia mieliśmy przyjemność gościć rodziców nazych uczniów i sympatyków liceum podczas wieczoru kolędowego, przygotowanego przez klasy 1a i 1b pod opieką pani Anny Bednarz. W wieczornej, zacisznej atmosferze szkolnej auli uczniowie zaprezentowali tradycyjne jasełka przeplatane śpiewanymi wspólnie kolędami. Podczas spotkania zbierano również datki na wsarcie d
                    • 28 listopada 2019r. uczniowie klas I B i C oraz II A wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Klub Młodego Wynalazcy w Bogdańcu.

Część osób wykonywała doświadczenia w laboratorium biologiczno – chemicznym, natomiast druga grupa poznawała tajniki programowania robotów.
                      • Nasz projekt e-twinning z włoskim liceum w Barletcie rozwija skrzydła. Po wymianie doświadczeń związanych ze szkołą podczas pierwszego spotkania online, licealiści z klasy 1C mieli za zadanie za pomocą jezyka angielskiego opanować podstawowe zwroty w języku włoskim oraz nauczyć swoich włoskich rówiesników tych samych wyrażeń w języku polskim. Mamy nadzieję, że nauka przyda się już wkrótce!
                        • Serdecznie zapraszamy rodziców naszych uczniów i sympatyków szkoły na wieczór kolęd połączony z poczęstunkiem w poniedziałek, 16.12, o godz. 18.00 w auli szkolnej. Podczas spotkania zbierane będą dobrowolne datki na rzecz Rady Szkoły. Połowa zebranych funduszy zostanie przeznaczona na wsparcie Domu Dziecka w Sulęcinie.
                          • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.

• Konkurs na mem rozstrzygnięty!

22.03.2021

Konkurs na Lemowski Mem rozstrzygnięty!

Obu zwyciężczyniom gratuluję!

Dziękuję pani Marii Domagale i Pizzerii Taranto za ufundowanie nagród!

• Dzień Matematyki 2021

22.03.2021

Uczestnikami byli uczniowie klasy II B, podzieleni na pięć zespołów. Każdy zespół miał stworzoną własną tablicę, na której mógł dokonywać obliczeń oraz umieszczać rozwiązania zadań konkursowych. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Ziemia się liczy” i wszystkie pytania dotyczyły właśnie naszej planety. W zadaniach uczniowie musieli wykazać się umiejętnością wykonywania obliczeń procentowych, rozwiązania równania kwadratowego, analizowania wykresów, no i oczywiście wielkości związanych z okręgiem, kołem oraz kulą. Wszystkie zespoły walczyły zawzięcie o każdy punkt. Gratulujemy zapału i mamy

• Partnerzy