• List Ministra Edukacji Narodowej i Nauki na zakończenie roku szkolnego

    • 25.06.2021
    • Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

     Niezwykle przyjemnie było dziś oglądać uśmiechy na twarzach naszych uczniów - nie tylko nagrodzonych świadectwem z wyróznieniem, ale i tych, którzy swoją solidną pracą zdobyli promocję do następnej klasy. Chyba nie ma większej radości niż obserwować bliskich nam ludzi zmierzających wytrwale ku dojrzałości i cieszących się owocami własnych starań.

     Niezwykle przyjemnie było również obserwować pracę koleżanek i kolegów z grona pedagogicznego, oraz  słuchać wyrazów uznania ze strony rodziców dla zaangażowania i ogromu pracy wkładanego przez nich w nauczanie zdalne i utrzymywanie kontaktu z młodzieżą w trakcie nauczania zdalnego.

     Dziękuję Wam za miniony rok szkolny i Waszą ciężką pracę. Mam nadzieję, że kolejny rok nam będzie spędzić nie przed ekranami, a w murach liceum.  

     W załączeniu przedstawiam skierowany do Was list Ministra Edukacji Narodowej i Nauki.

     Tomasz Walenciak

     Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie

    • WAŻNE: Informacja na temat rekrutacji do I LO im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie

    • 07.06.2021
    • Szanowni Rodzice i Ósmoklasiści!

     Dotarła do mnie informacja o plotkach, jakoby od września młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie miała zostać połączona z młodzieżą innej szkoły powiatowej i kontynuować naukę w jej murach.

     Niniejszym dementuję te pogłoski rozsiewane przez wrogie naszej szkole i odklejone od rzeczywistości osoby, nie mające pojęcia ani o sytuacji w liceum ani - jak wynika z rozsiewanych przez nie plotek - o prawie oświatowym.

     Zapewniam, że liceum ma się dobrze i nie zmierza bynajmniej ku upadkowi. Realizujemy dwa projekty Erasmus + oraz projekt Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży, kontynuujemy współpracę z STS "Olimpia", rozwijamy ofertę zajęć dodatkowych na rok szkolny 2021/2022 i - jak co roku zresztą - pracujemy z młodzieżą zdolną, przygotowując ją do olimpiad przedmiotowych.

     Możecie więc Państwo składać podania do naszej szkoły bez najmniejszych obaw, że Wasze dzieci trafią do zupełnie innej, gdzie maturę zdaje 16% uczniów. Zapewniam, że nie ma takiej opcji.

     Z wyrazami szacunku,

     Tomasz Walenciak

     Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie