• Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży: Zachować Pamięć

    • 23.11.2023
    • W dniach od 15 listopada do 17 listopada 2023r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Pieczonki i Sylwii Grygorcewicz brałą udział w projekcie w ramach PNWM wspólnie z uczniami Gimnazjum w Beeskow/Niemcy, zwiedzając miejsce pamięci, dawny Obóz Koncentracyjny dla Kobiet w Ravensbrück i pracując w grupach mieszanych podczas zwiedzania wystawy i poznawania historii obozu. Kolejna lekcja historii w praktyce.

    • Samorząd Uczniowski - nasza sprawa

    • 23.11.2023
    • Wyborcza debata o Samorządzie Uczniowskim 

      

     Debata jest sztuką spierania się na argumenty. W piątek 17 listopada wymieniały się nimi partie ubiegające się o miejsce w Samorządzie Uczniowskim. Podczas dyskusji zorganizowanej w szkolnej auli, partie COMMA i IMS miały okazję zaprezentować uczniom swój program wyborczy. Przedstawiciele komitetów opowiedzieli nam między innymi o swoim pomyśle na Samorząd Uczniowski. Dowiedzieliśmy się jakie zmiany mają nastąpić w naszym Liceum, co można usprawnić, a czego ich zdaniem brakuje.

      

     To, która partia wypadła lepiej w piątkowej debacie ocenimy my uczniowie w wyborach do Samorządu Uczniowskiego, które odbędą się już 24 listopada. 

      

     Przedwyborczą debatę prowadziła Nikola Szatraj (3A) oraz Fabian Dorociak i Fabian Gąsiorek z klasy 2A. Nad przebiegiem dyskusji czuwała jej organizator - nauczyciel WOS-u pani Wioletta Bartniak.

                                                                                                                                                                    Nikola Szatraj