• SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

• 27.02.2023
        • W piątek, 24 lutego, mieliśmy przyjemność gościć absolwenta naszej szkoły, p. Marcina Juszkiewicza, obecnie podchorążego Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Podczas spotkania Marcin dzielił się z młodzieżą naszej szkoły swoją pasją do historii, opowiadając miedzy innymi o dziejach Sulęcina z punktu widzenia historii wojskowości. Oczywiście, nie obyło się również bez pytań o funkcjonowanie, zasady rekrutacji oraz naukę na AWL, która zdaniem pana podchorążego stwarza wspaniałe warunki do rozwijania zainteresowań, pasji i uzdolnień.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i zaangażowanie w dzielenie się swoją pasją z młodzieżą liceum. Jednocześnie życzymy naszemu absolwentowi wielu sukcesów i awansów zawodowych.

• WIZYTA UCZNIÓW I LO W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W SULĘCINIE

• 27.02.2023
        • W ramach programu "Bezpieczna młodość" uczniowie klasy IV A w asyście sierżant sztabowej p. Pani Klaudii Biernackiej zwiedzili Komendę Powiatową Policji w Sulęcinie.

Podczas spotkania pani Biernacka opowiedziała o funkcjonowaniu jednostki, w tym o tym, czym zajmuje się każdy jej wydział i zachęcała do wstąpienia w szeregi Policji. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach z autoprezentacji przeprowadzonych przez psychologa, st. sierż. Maksymiliana Machalicę.

• STUDNIÓWKA 2023

• 21.02.2023
        • Obyczajom pradawnym zadość czyniąc, na sto dni przed maturą weterani trzyletnich bojów z nauką bal huczny wyprawili, profesorów swoich nań zapraszając. Podziękowawszy pedagogom za znój ich i mozół, oraz rodzicielom swoim za cierpliwość, cni żakowie w nieprzesadnie podniosłej atmosferze po blady świat się bawili. Parafrazując klasyka: koniec i bomba, a kto nie był, ten trąba!

Przesyłamy szczególne podziękowania organizatorom studniówki - radzie rodziców klas czwartych, samym uczniom oraz gospodarzom balu - hotelowi Kormoran!