• Klub Młodego Wynalazcy: listopad 2019

    • 02.12.2019
    • 28 listopada 2019r. uczniowie klas I B i C oraz II A wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Klub Młodego Wynalazcy w Bogdańcu.

     Część osób wykonywała doświadczenia w laboratorium biologiczno – chemicznym, natomiast druga grupa poznawała tajniki programowania robotów.

     Adepci informatyki musieli najpierw skonstruować własnego robota, a następnie przy pomocy odpowiednich poleceń ożywić go. Za każde poprawnie wykonane ćwiczenie grupa otrzymywała dodatkowy „gadżet” czyli czujnik, który pozwalał rozwijać możliwości robota. Na koniec zajęć zaprogramowane roboty stoczyły bitwę.

     W pracowni biologiczno – chemicznej młodzież miała okazję wykonywać doświadczenia z użyciem profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego oraz mikroskopów. Głównym tematem zajęć były białka. Młodzi laboranci wykrywali białko w jajku kurzym i fasoli, przygotowywali preparaty oraz oglądali efekty swojej pracy pod mikroskopem. Druga część zajęć polegała na wyprodukowaniu pomadek do ust oraz kolorowych, pachnących mydełek o przeróżnych kształtach.

     Nietypowa lekcja biochemii i informatyki pokazała, że poprzez zabawę czy eksperymenty można się wiele nauczyć. Mamy nadzieję kontynuować tę formę zajęć.

     Anna Bednarz i Danuta Baranowska

    • Turniej badmintona o puchar Burmistrza Sulęcina: "Łączymy pokolenia"

    • 29.11.2019
    • W sobotę, 23 listopada, mieliśmy przyjemność gościć po raz kolejny turniej Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona o puchar Burmistrza Sulęcina. Poniżej zamieszczamy tekst jednej z organizatorek, p. Dominiki Koryluk, która podobnie jak spiritus movens turnieju - pani Magdalena Piechowiak - jest absolwentką liceum.

     Gościnność Sulęcina została doceniona rekordową frekwencją ponad 150 zawodników. W dniu 23.11.2019 r. turniej  „Łączymy Pokolenia” w badmintonie mieliśmy zaszczyt gościć zawodników z:  Babimostu, Świebodzina, Łęgi, Szczecina, Zielonej Góry, Lipian, Międzyrzecza, Gorzowa Wielkopolskiego, Gubina, Nowogrodu Bobrzańskiego, Wolsztyna, Katowic, Choszczna, Poznania i Bolesławca.

     Wielkie dzięki wszystkim przybyłym zawodnikom  za niesamowite emocje i wspaniałą atmosferę. Sala wypełniona po brzegi, udało się połączyć we wspólnej grze pokolenia: dorosłych, młodzież i dzieci. Nie zabrakło  najmłodszych milusińskich, dla których też zostały zorganizowane konkurencje. Ogromną radość sprawiły najmłodszym piękne poduszeczki i medale, podarowanie przez Burmistrza Sulęcina Pana Dariusza Ejcharta oraz  Wiceburmistrz Panią Iwonę Walczak. Starsze dzieci otrzymały upominki. Walka o miejsca medalowe i Puchar Burmistrza za pierwsze miejsce były mocno zacięte i w duchu fair play. W imieniu wszystkich zawodników bardzo dziękujemy. Nasi Sulęcińscy zawodnicy spisali się jak zwykle na medal a nawet niejeden Puchar. To już trzecia edycja turnieju, którą organizujemy wspólnie z Sulęcińskim I Liceum Ogólnokształcącym. W tym momencie chcielibyśmy serdecznie podziękować panu dyrektorowi Liceum Tomaszowi Walenciakowi oraz panu Łukaszowi Chajcowi za wsparcie i pomoc w organizacji. Wszyscy młodzi zawodnicy zostali obdarowani prezentami, słodkościami oraz  miodem ufundowanych przez naszych hojnych darczyńców, którzy od lat wspierają nasze Stowarzyszenie:

     Maszoński Logistic, Agnes Agnieszka i Piotr Zawadzcy, Dudkowiak Gospodarstwo Pszczelarskie, RENIA Zakład Fryzjerski, Gama, Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Elżbieta Borkiewicz. Dla osłodzenia gry nie zabrakło prawdziwego badmintonowego tortu z lotkami i rakietą oraz stołów zastawionych  wypiekami naszych wspaniałych rodziców, na których zawsze można liczyć. Duży szacunek dla prowadzących  sprawnie turniej trenerów Magdaleny Piechowiak i Jeremiego Borowca (oraz Pani, Pani Dominiko - uwaga dyrektora szkoły :) ).

     Dziękujemy również wszystkim pozytywnym ludziom, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas: państwu Ani i Karolowi Górskim, panu Mariuszowi Wyszyńskiemu, pani Iwonie Koszeli, pani Kasi Pietrzak, pani Ani Samulewicz, panu Mariuszowi Stasiłowiczowi, pani Wioletcie Markowskiej, państwu Anecie i Damianowi Chojnackim, panu Rafałowi Mazurowi, oraz naszym niezawodnym zawodnikom Oli, Milenie, Marcinowi, Karolowi i Natalce. Fotorelacja na najwyższym poziomie prowadzona przez pana Jacka Ćwiertnia, który świetnie prowadzi też stronę Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona na facebooku, oraz niezawodny pan Maciej Barden. Równie gorąco dziękujemy panu Łukaszowi Hartmanowi (Sulęcin24) za promocję i wieloletnią współpracę. Ogromną niespodziankę sprawiła nam wizyta  TVP Gorzów która relacjonowała turniej.

        Ideą turnieju była dobra zabawa całych rodzin i tego tu nie zabrakło. Ten turniej utwierdził nas w przekonaniu, że można góry przenosić wystarczy, że wokół ma się takich właśnie ludzi.

     Jesteście W I E L C Y !!!

     Nie możemy doczekać się kolejnego turnieju😉! Ze sportowymi pozdrowieniami - Sulęcińskie Stowarzyszenie Badmintona.

    • Wybory Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

    • 26.11.2019
    • 22 listopada odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: mgr Katarzyna Kasprzak, Gabriel Stasiłowicz, Magdalena Tulej i Piotr Wróżbit, po przeliczeniu głosów pod nadzorem Dyrektora Szkoły stwierdziła , że od 1.12.2019:

     W skład Rady Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza weszli według liczby uzyskanych głosów:

     1. przewodniczący- Benjamin Wiernowolski

     2. wiceprzewodniczący - Marcin Chabza

     3. sekretarz - Weronika Lencewicz

     4. skarbnik - Jakub Kruziński / Julia Szelwach

     Funkcję opiekuna Samorządu Uczniowskiego pełni p. Grzegorz Turek.Pod jego nieobecność opiekunem jest p. Łukasz Chajec.

     Funkcję Rzecznika Praw Ucznia pełni Kamila Lubecka.

     Wszystkim wygranym serdecznie gratulujemy!

     Równocześnie przypominamy, że w skład Samorządu Uczniowskiego szkoły wchodzą wszyscy jej uczniowie - jeśli macie pomysły na funkcjonowanie szkoły, sugestie, propozycje, potrzeby - zachęcamy do kontaktu.

    • Światowy Dzień Rzucania Palenia

    • 26.11.2019
    • 21.11.2019 obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Styl życia każdego człowieka w dużym stopniu determinuje jego zdrowie, dlatego też to, czy wybierzemy zachowania prozdrowotne, czy też będziemy angażować się w zachowania ryzykowne w dużej mierze zależy od tego, które z tych zachowań spostrzegamy jako powszechne i aprobowane w naszej grupie społecznej. Spostrzeganie zachowań niekorzystnych dla zdrowia, takich jak palenie tytoniu i e- papierosów, jako dominujących i akceptowanych w społeczeństwie sprzyja nasilaniu się tego rodzaju zachowań problemowych, podczas gdy przekonanie o małym rozpowszechnieniu zachowań prozdrowotnych zniechęca młodzież do angażowania się w zachowania korzystne dla ich zdrowia. Młodzież naszej szkoły wybiera świadomie i zna skutki palenia tytoniu oraz e- papierosów, dlatego też wykazując się ogromną kreatywnością stworzyli prace o tematyce „Nie spal się na starcie”.

    • Święto Niepodległości

    • 12.11.2019
    •                                                                         

     Narodowe Święto Niepodległości

     W naszej szkole bardzo uroczyście obchodziliśmy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty tematyczne, wykonane przez uczniów                                   z klasy Ia i Ic. W hali sportowej odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas drugich. Ponadto cała społeczność naszej szkoły w ramach świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu" ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Punktualnie o godzinie 11.11 wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej Nr.1 zaśpiewaliśmy  4 –zwrotkowy hymn narodowy.

                                                                                                  Wioletta Bartniak

    • Sprzątanie grobów z 3DSH Red One

    • 06.11.2019
    • 30.10.2019 grupa młodzieży z klasy 1C wzięła udział w akcji sprzątania zaniedbanych grobów na cmentarzu komunalnym zorganizowanej przez 3DSH Red One we współpracy z p. Kasią Rajfur. Dziękujemy wszystkim przybyłym za zaangażowanie z nadzieją, że wspólne działanie zachęci Was do postawienia pierwszych kroków na harcerskim szlaku.

    • ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

    • 30.10.2019
    • Szanowna Młodzieży I LO!

     W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 przyłączamy się do akcji "Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole" organizowanej przez Celowy Związek Gmin 12. Od 31.10 zaczynamy więc zbiórkę: butelek PET, makulatury, baterii, puszek aluminiowych, płyt CD/DVD, starych telefonów komórkowych. Zebrane surowce proszę przynosić do p.Kaczkowskiego (konserwatora) do magazynu po lewej stronie schodów w Hadesie. Bardzo proszę, aby przynosić je w kartonach lub workach opisanych waszym imieniem i nazwiskiem oraz klasą. UWAGA! Klasa, która zbierze najwięcej surowców w danym miesiącu, dostaje prawo anulowania jednej niezapowiedzianej kartkówki w kolejnym miesiącu kalendarzowym!

      

      

    • HALLOWEEN W I LO

    • 29.10.2019
    • Wczoraj wczesnym wieczorem w naszej szkole zgasło na chwilę światło, po czym władzę w auli przejęły duchy, mumie, upiory i zwielokrotnione odbicia postaci z komiksowego półświatka. Do wtóru jęków i zgrzytów dochodzących z zestawu nagłaśniającego puściły się w dziki tan i... a zresztą, zobaczcie sami. Zabawa była podobno upiornie dobra. Dziękujemy Radzie Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie zabawy oraz paniom Katarzynie Kasprzak i Monice Pileckiej za opiekę nad naszymi ukochanymi koszmarami.

    • ZAPROSZENIE DO AKCJI 3DSH RED ONE

    • 28.10.2019
    • Szanowna Młodzieży 1LO,

     3DSH "Red One" organizuje dla swoich podopiecznych akcję sprzątania zaniedbanych grobów na cmentarzu komunalnym w Sulęcinie, która odbędzie się 30. października o godz. 17.00. W imieniu członków drużyny przekazuję zaproszenie do włączenia się do akcji i harcerskiej przygody. Czuwaj, dh Tomasz Walenciak

    • Paździory 2019

    • 28.10.2019
    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Paździory.

     25. października odbyły się wyczekiwane od dawna Paździory, w trakcie których nasze ukochane pierwszaki zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów 1LO. Najpierw musiały jednak pokazać, że są godne zaszczytnego miana licealisty. W tym roku zadania związane były z powszechnie znanymi bajkami. I tak, klasa 1A musiała przedstawić postaci z Kopciuszka, 1B - Królewny Śnieżki i 7 krasnoludków, 1C - Aladyna, 1AG - Smerfów, 1BG - Shreka. Wszystkie klasy spisały się na medal, prezentując własne wersje baśniowych opowieści, przygotowując przebrania i z wielkim zaangażowaniem biorąc udział w konkurencjach sprawnościowych takich jak krzesełka do wynajęcia, bieg na trzech nogach czy wreszcie ubieranie partnera w jak największą ilość bluz. Dziękujemy Radzie Samorządu Uczniowskiego oraz klasie 2A wraz z wychowawczynią za przygotowanie uroczystości, pierwszakom z wychowawcami za wspaniałą zabawę, a wszystkim uczniom i nauczycielom za obecność. Gratulacje dla p. Grzegorza Turka i 1AG, która wygrała Paździory, a tym samym zdobyła przywilej ich organizacji w kolejnym roku szkolnym oraz słodką niespodziankę ufundowaną przez organizatorów - klasę 2A.

    • RAJD PIESZY SZLAKIEM ŚW. JAKUBA

    • 21.10.2019
    • 3.10. klasa 1C miała okazję wziąć udział w rajdzie pieszym i grze terenowej na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego zorganizowanych przez Stowarzyszenie Inicjatywa Lubuska ze środków Narodowego Instytutu Wolności. Pierwszym etapem była wędrówka szlakiem pieszym św. Jakuba z Sieniawy do Łagowa wśród malowniczej scenerii parku krajobrazowego. Następnie, po dotarciu na miejsce i spotkaniu z przewodnikiem, nasi uczniowie rozwiązywali zagadki związane z Łagowem, poznając atrakcje i tajemnice tej urokliwej miejscowości. Uwieńczeniem rajdu było rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego zorganizowanego przez p. Grzegorza Pawlaka ze Stowarzyszenia Inicjatywa Lubuska, rozdanie nagród i upominków oraz ciepły posiłek w stołówce. Mimo mokrej niespodzianki pogodowej, humory dopisały, a wszyscy uczestnicy otrzymali odznaki PTTK.

    • E-TWINNING W LICEUM.

    • 21.10.2019
    • Nie ma lepszego sposobu uczenia się języka niż używanie go w rozmowie z ludźmi. Dzięki projektowi e-twinning "From Barletta to Sulęcin with love" uczniowie klasy 1C mogli przekonać się o tym w piątek, 18.10., poznając podczas wideokonferencji kolegów z klasy partnerskiej z Włoch. Przed nami kolejne wyzwania - wzajemna nauka podstawowych zwrotów w języku włoskim i polskim, nauka piosenek i przygotowanie tutorialu na temat przygotowywania potraw bożonarodzeniowych.

     Klip przygotowany przez naszych parrtnerów z Włoch.

    • Badam się, mam pewność!

    • 18.10.2019
    • W dniu dzisiejszym w ramach programu profilaktycznego przeprowadzono spotkanie z przedstawicielami PSSE w Sulęcinie. W ramach spotkania odbyły się warsztaty instruktażowe z wykorzystaniem filmu oraz fantomu  w klasie II a i I a-G. Podjęto problematykę zachowań prozdrowotnych związanych z rakiem piersi, szyjki macicy oraz rakiem skóry.

   • Plan lekcji
    • Plan lekcji

    • 10.10.2019
    • Wyświetl lub wydrukuj obecny plan lekcji Data ostatniej publikacji planu lekcji: 01.09.2022
   • Zastępstwa
    • Zastępstwa

    • 10.10.2019
    • Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.
   • Konta użytkowników
    • Konta użytkowników

    • 10.10.2019
    • For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.