• Turniej badmintona o puchar Burmistrza Sulęcina: "Łączymy pokolenia"

    • 29.11.2019
    • W sobotę, 23 listopada, mieliśmy przyjemność gościć po raz kolejny turniej Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona o puchar Burmistrza Sulęcina. Poniżej zamieszczamy tekst jednej z organizatorek, p. Dominiki Koryluk, która podobnie jak spiritus movens turnieju - pani Magdalena Piechowiak - jest absolwentką liceum.

     Gościnność Sulęcina została doceniona rekordową frekwencją ponad 150 zawodników. W dniu 23.11.2019 r. turniej  „Łączymy Pokolenia” w badmintonie mieliśmy zaszczyt gościć zawodników z:  Babimostu, Świebodzina, Łęgi, Szczecina, Zielonej Góry, Lipian, Międzyrzecza, Gorzowa Wielkopolskiego, Gubina, Nowogrodu Bobrzańskiego, Wolsztyna, Katowic, Choszczna, Poznania i Bolesławca.

     Wielkie dzięki wszystkim przybyłym zawodnikom  za niesamowite emocje i wspaniałą atmosferę. Sala wypełniona po brzegi, udało się połączyć we wspólnej grze pokolenia: dorosłych, młodzież i dzieci. Nie zabrakło  najmłodszych milusińskich, dla których też zostały zorganizowane konkurencje. Ogromną radość sprawiły najmłodszym piękne poduszeczki i medale, podarowanie przez Burmistrza Sulęcina Pana Dariusza Ejcharta oraz  Wiceburmistrz Panią Iwonę Walczak. Starsze dzieci otrzymały upominki. Walka o miejsca medalowe i Puchar Burmistrza za pierwsze miejsce były mocno zacięte i w duchu fair play. W imieniu wszystkich zawodników bardzo dziękujemy. Nasi Sulęcińscy zawodnicy spisali się jak zwykle na medal a nawet niejeden Puchar. To już trzecia edycja turnieju, którą organizujemy wspólnie z Sulęcińskim I Liceum Ogólnokształcącym. W tym momencie chcielibyśmy serdecznie podziękować panu dyrektorowi Liceum Tomaszowi Walenciakowi oraz panu Łukaszowi Chajcowi za wsparcie i pomoc w organizacji. Wszyscy młodzi zawodnicy zostali obdarowani prezentami, słodkościami oraz  miodem ufundowanych przez naszych hojnych darczyńców, którzy od lat wspierają nasze Stowarzyszenie:

     Maszoński Logistic, Agnes Agnieszka i Piotr Zawadzcy, Dudkowiak Gospodarstwo Pszczelarskie, RENIA Zakład Fryzjerski, Gama, Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Elżbieta Borkiewicz. Dla osłodzenia gry nie zabrakło prawdziwego badmintonowego tortu z lotkami i rakietą oraz stołów zastawionych  wypiekami naszych wspaniałych rodziców, na których zawsze można liczyć. Duży szacunek dla prowadzących  sprawnie turniej trenerów Magdaleny Piechowiak i Jeremiego Borowca (oraz Pani, Pani Dominiko - uwaga dyrektora szkoły :) ).

     Dziękujemy również wszystkim pozytywnym ludziom, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas: państwu Ani i Karolowi Górskim, panu Mariuszowi Wyszyńskiemu, pani Iwonie Koszeli, pani Kasi Pietrzak, pani Ani Samulewicz, panu Mariuszowi Stasiłowiczowi, pani Wioletcie Markowskiej, państwu Anecie i Damianowi Chojnackim, panu Rafałowi Mazurowi, oraz naszym niezawodnym zawodnikom Oli, Milenie, Marcinowi, Karolowi i Natalce. Fotorelacja na najwyższym poziomie prowadzona przez pana Jacka Ćwiertnia, który świetnie prowadzi też stronę Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona na facebooku, oraz niezawodny pan Maciej Barden. Równie gorąco dziękujemy panu Łukaszowi Hartmanowi (Sulęcin24) za promocję i wieloletnią współpracę. Ogromną niespodziankę sprawiła nam wizyta  TVP Gorzów która relacjonowała turniej.

        Ideą turnieju była dobra zabawa całych rodzin i tego tu nie zabrakło. Ten turniej utwierdził nas w przekonaniu, że można góry przenosić wystarczy, że wokół ma się takich właśnie ludzi.

     Jesteście W I E L C Y !!!

     Nie możemy doczekać się kolejnego turnieju😉! Ze sportowymi pozdrowieniami - Sulęcińskie Stowarzyszenie Badmintona.

    • Wybory Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

    • 26.11.2019
    • 22 listopada odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: mgr Katarzyna Kasprzak, Gabriel Stasiłowicz, Magdalena Tulej i Piotr Wróżbit, po przeliczeniu głosów pod nadzorem Dyrektora Szkoły stwierdziła , że od 1.12.2019:

     W skład Rady Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza weszli według liczby uzyskanych głosów:

     1. przewodniczący- Benjamin Wiernowolski

     2. wiceprzewodniczący - Marcin Chabza

     3. sekretarz - Weronika Lencewicz

     4. skarbnik - Jakub Kruziński / Julia Szelwach

     Funkcję opiekuna Samorządu Uczniowskiego pełni p. Grzegorz Turek.Pod jego nieobecność opiekunem jest p. Łukasz Chajec.

     Funkcję Rzecznika Praw Ucznia pełni Kamila Lubecka.

     Wszystkim wygranym serdecznie gratulujemy!

     Równocześnie przypominamy, że w skład Samorządu Uczniowskiego szkoły wchodzą wszyscy jej uczniowie - jeśli macie pomysły na funkcjonowanie szkoły, sugestie, propozycje, potrzeby - zachęcamy do kontaktu.

    • Światowy Dzień Rzucania Palenia

    • 26.11.2019
    • 21.11.2019 obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Styl życia każdego człowieka w dużym stopniu determinuje jego zdrowie, dlatego też to, czy wybierzemy zachowania prozdrowotne, czy też będziemy angażować się w zachowania ryzykowne w dużej mierze zależy od tego, które z tych zachowań spostrzegamy jako powszechne i aprobowane w naszej grupie społecznej. Spostrzeganie zachowań niekorzystnych dla zdrowia, takich jak palenie tytoniu i e- papierosów, jako dominujących i akceptowanych w społeczeństwie sprzyja nasilaniu się tego rodzaju zachowań problemowych, podczas gdy przekonanie o małym rozpowszechnieniu zachowań prozdrowotnych zniechęca młodzież do angażowania się w zachowania korzystne dla ich zdrowia. Młodzież naszej szkoły wybiera świadomie i zna skutki palenia tytoniu oraz e- papierosów, dlatego też wykazując się ogromną kreatywnością stworzyli prace o tematyce „Nie spal się na starcie”.

    • Święto Niepodległości

    • 12.11.2019
    •                                                                         

     Narodowe Święto Niepodległości

     W naszej szkole bardzo uroczyście obchodziliśmy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty tematyczne, wykonane przez uczniów                                   z klasy Ia i Ic. W hali sportowej odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas drugich. Ponadto cała społeczność naszej szkoły w ramach świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu" ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Punktualnie o godzinie 11.11 wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej Nr.1 zaśpiewaliśmy  4 –zwrotkowy hymn narodowy.

                                                                                                  Wioletta Bartniak

    • Sprzątanie grobów z 3DSH Red One

    • 06.11.2019
    • 30.10.2019 grupa młodzieży z klasy 1C wzięła udział w akcji sprzątania zaniedbanych grobów na cmentarzu komunalnym zorganizowanej przez 3DSH Red One we współpracy z p. Kasią Rajfur. Dziękujemy wszystkim przybyłym za zaangażowanie z nadzieją, że wspólne działanie zachęci Was do postawienia pierwszych kroków na harcerskim szlaku.