• In CC: In Contact, In Culture. Goteborg, 3-10.04.2022
    • Dla Lasu, Dla Ludzi

    • 22.04.2022
    • Drzewa…ptaków śpiew…lekki powiew wiatru…las… Każdy z nas lubi przebywać na łonie przyrody. Wiemy również jak ważna dla naszego ekosystemu jest każda roślina, dlatego 11.04.2022r. uczniowie i uczennice klasy II B pod opieką nauczycielek Agaty Hryniewieckiej-Cichoń i Magdaleny Pieczonki wzięli/ły udział w tegorocznym wydarzeniu organizowanym przez Nadleśnictwo Sulęcin pod hasłem: „Dla Lasu, Dla Ludzi”. Celem spotkania (oprócz wysadzenia sadzonek) było pogłębienie wiedzy z zakresu gospodarki leśnej, przyrody oraz aktywność fizyczna. Podczas instruktażu prowadzonego przez p. Kingę Adamską-Gerber – przedstawicielkę Nadleśnictwa Sulęcin, dowiedzieliśmy się m.in. co to jest kostur i jak go używać, oraz jaka odległość powinna być pomiędzy kolejnymi sadzonkami. W trakcie wydarzenia mogliśmy ogrzać się i posilić przy ognisku przygotowanym przez pracowników Nadleśnictwa Sulęcin. Wspólnie wysadziliśmy około 1000 sztuk sadzonek jednorocznej sosny pospolitej, czego zwieńczeniem jest otrzymany certyfikat.

     Takie lekcje są bezcenne, dlatego już dzisiaj możemy zapewnić, że w przyszłym roku również weźmiemy udział w akcji sadzenia lasu. 

     Tekst: AHC

   • eUropean Fellowship for Digital Citizenship: Rapallo 17-23.03.2022
    • HUMANISTA Z MICKIEWICZA W ŚCISŁEJ POLSKIEJ CZOŁÓWCE!

    • 15.04.2022
    • Uwielbiamy przekazywać takie wiadomości!

     Uczeń klasy 3 BG I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, Marcin Chabza, znalazł się w ścisłej czołówce VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej, której finał odbył się 12.04 na zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Po zeszłorocznym starcie, w którym do przejścia do etapu centralnego zabrakło mu zaledwie kilku punktów, w ostatnim roku swojej nauki w liceum Marcin przeszedł jak czołg przez etap szkolny i okręgowy, kwalifikując się do etapu centralnego, gdzie wszedł do elitarnej grupy finalistów. Na marginesie dodam, że w przerwie w zmaganiach na golubskim zamku, nasz czempion Klio wziął zdalnie udział w konkursie IPN i Lubuskiego Kuratorium Oświaty "Bohaterowie Ziemi Lubuskiej" przechodząc gładko do etapu wojewódzkiego. Dziękujemy, Marcin, za Twoją wytrwałość, wiedzę i siłę przebicia. a przede wszystkim gratulujemy sukcesu, otwierającego drzwi na kierunki humanistyczne! Dziękujemy również rodzicom i pani profesor Wioletcie Bartniak, którzy położyli fundamenty pod to osiągniecie!

    • Bohaterowie Ziemi Lubuskiej - Mickiewicz w finale!

    • 13.04.2022
    • Spośród 8 członków reprezentacji Mickiewicza w II edycji konkursu historycznego IPN i Lubuskiego Kuratorium Ośiwaty „Bohaterowie Ziemi Lubuskiej - Ludzie i wydarzenia”, trójka - Michał Wadecki, Marcin Chabza i Natalia Haraj - przeszła test online i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w formie punktowanej rozmowy z Komisją Konkursową powołaną przez przedstawicieli IPN Gorzów Wlkp. oraz Lubuskie Kuratorium Oświaty. Opiekunem konkursu z ramienia szkoły jest profesor Wioletta Bartniak.

     Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zaś finalistom gratulujemy i życzymy zwycięstwa!

    • Europejski Dzień Języków Obcych

    • 22.04.2022
    • Jak co roku, we wrześnu na hali naszej szkoły odbył się Europejski Dzień Języków Obcych mający na celu promocję uczenia się języków oraz integrację europejską. Wszystkie klasy musiały przygotować stoisko prezentujące  kulturę wylosowanego przez siebie kraju, przygotować przebrania, poczęstunek oraz zaprezentować  piosenkę w języku swojego kraju, jak i wykazać się wiedzą na temat kultury europejskiej podczas quizu.

     Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i czekamy niecierpliwie na równie zabawną i smakowitą powtórkę w przysłym roku szkolnym!