• Spotkania polsko-niemieckie w Muzeum Martyrologii

• 07.02.2022
        • Miło poznawać nowych ludzi, zwłaszcza jeśli dzięki temu można stworzyć coś nowego.

27 i 28 stycznia uczniowie klas humanistycznych mieli przyjemność gościć w Muzeum Martyrologii w Słońsku z uczniami 12-tej klasy (maturalnej) gimnazjum im. Ulricha von Huttena z berlińskiej dzielnicy Lichtenrade, upamiętniając wspólnymi zajęciami historycznymi i integracyjnymi Dzień Pamięci o Zagładzie. Mamy nadzieję, że nawiązana dzięki Pani Dominice Piotrowskiej-Kuipers współpraca zaowocuje wieloletnią przyjaźnią!

• Studniówka 2022

• 07.02.2022
        • Obyczajom pradawnym zadość czyniąc, na sto dni przed maturą weterani trzyletnich bojów z nauką bal huczny wyprawili, profesorów swoich nań zapraszając. Podziękowawszy pedagogom za znój ich i mozół, oraz rodzicielom swoim za cierpliwość, cni żakowie w nieprzesadnie podniosłej atmosferze po blady świat się bawili. Parafrazując klasyka: koniec i bomba, a kto nie był, ten trąba!

Przesyłamy szczególne podziękowania organizatorom studniówki - radzie rodziców klasy 3 AG i 3BG, oraz druhowi Arturowi Pawlikowi, któremu zawdzięczamy zdjęcia z balu.